Notice: Use of undefined constant r - assumed 'r' in /home/morsik/siostra__22/naglowek.inc on line 27

Notice: Use of undefined constant w - assumed 'w' in /home/morsik/siostra__22/naglowek.inc on line 35
Gdańsk - dobre miejsce na dobry thriller
W toku śledztwa...
Akta sprawy
Główny podejrzany
Materiały dochodzeniowe
Ściśle tajne


Liczba ofiar: 2037
Akta sprawy

Siostrzyczka
Dariusz Rekosz

ISBN 978-83-7489-286-5
Format: 195 x 125 mm
Liczba stron: 204
Wyd: Funky Books

Na terenie jednej z gdańskich pływalni znalezione zostają zwłoki mężczyzny. Jego twarz pozbawiona jest gałek ocznych, a za lewym uchem zmarły ma charakterystyczny tatuaż. Nadkomisarz Maciej Szwerman i młodszy aspirant Jerzy Woźniak rozpoczynają śledztwo. Gdy znalezione zostają kolejne ciała, okaleczone w ten sam sposób, policjanci nie mają wątpliwości, że w Gdańsku grasuje seryjny morderca, który jednym pchnięciem zabija swoje ofiary, a potem pozbawia je oczu. Co oprócz charakterystycznego tatuażu łączy wszystkich zamordowanych? Kim jest kolekcjoner gałek ocznych? Jaki związek ze śmiercią mężczyzn ma tajemnicza kobieta?

Fragment książki
[...]    Kobieta w mgnieniu oka sięgnęła po swoją czerwoną parasolkę, która do tej pory bezwiednie zwisała z oparcia ławki i szarpnęła za rączkę. Z uchwytu wysunął się pobłyskujący sztylet. Jednym cięciem przejechała po gardle Dawidowicza, a później trafiła w nadgarstek Woźniaka, który zdążył już wydobyć pistolet. Broń upadła na chodnik. Krew trysnęła na wszystkie strony.
   Dawidowicz zacharczał, zachwiał się i osunął z ławki na ziemię. Woźniak złapał drugą dłonią za krwawiący nadgarstek i starał się dosięgnąć spluwy. Kobieta poderwała się z ławki i kopnęła pistolet w przeciwnym kierunku. Szwerman przetarł oczy i dochodził do siebie. Widział, jak nieznajoma zamachnęła się ponownie w stronę Woźniaka i wtedy resztką sił kopnął ją w piszczel. Kości zatrzeszczały i kobieta straciła równowagę. Upuściła sztylet, który wbił się w trawę, kilka milimetrów od głowy komisarza. [...]
Z materiałów, zawartych w tym portalu, można korzystać jedynie po uzyskaniu zgody autora.
W przeciwnym wypadku ich użycie będzie traktowane jako kradzież.
Copyright by Dariusz Rekosz © 2010-2024